Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Stron Man +40

Po raz pierwszy w historii taka impreza, w takiej kategorii, odbędzie się w naszym regionie, a więc żadnym zaskoczeniem nie jest, iż organizuje ją Grzegorz Peksa, który, co ważne – powalczyć chce o najwyższe laury …

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Stron Man +40 w Szydłowie to ostatnia tego typu impreza, zamykająca tegoroczny sezon.

Grzegorz Peksa przygotowuje się do niej bardzo starannie, bowiem tym razem wystąpi przed nami w dwóch rolach: jako organizator oraz zawodnik.

– Będą to pierwsze mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej +40 – mówi nam „Dzik Notecki”

– Przypomnę może, iż mistrzem Polski juniorów został Wielkopolanin Grzegorz Kowalczyk a mistrzem Polski senior Robert Szczepański, który nieoczekiwanie zdetronizował Mariusza Pudzianowskiego – dodaje Grzegorz Peksa, który w Malborku był naocznym świadkiem ( był jednym z sędziów) tryumfu Szczepańskiego.

W Szydłowie – dokładnie w niedziele 20 września, na boisku szkolnym o godz 15.00 rozpocznie się batalia o tytuł krajowego championa Striong Man w kat +40. Organizatorem tych zawodów jest gmina Szydłowo i Atletik Strong Peksa.

W imprezie rozgrywanej 50 metrów od domu, w którym mieszka Grzegorz Peksa, zaplanowano udział siedmiu zawodników: 5 z Polski oraz zawodnika z Węgier i ze Słowacji.

Obok gospodarza imprezy o miano najlepszego strongmana rywalizować będą: Adam Małż z Gdańska, Piotr Heine z Gliwic, Kryspin Rozum z Krotoszyna oraz Robert Nemś – góral z Czarnego Dunajca, a także obcokrajowcy Tibor Meszaros, zawodnik legenda węgierskiego Strong Man oraz Słowak Fero Oszi.

Stawką jest nie tylko tytuł MP +40, ale także awans do mistrzostw Europy, który zapewni sobie dwójka najlepszych Polaków.

– Jest zatem o co walczyć – zachęcająco wzdycha Peksa. – Fajnie byłoby zdobyć najwyższą lokatę 50 metrów od domu – śmieje się Grzegorz Peksa bardzo poważnie traktuje wszystkich rywali. – Tylko głupiec się niczego nie obawia, ale powiem tak: strach mija w momencie, gdy sędzia włącza stoper …

Jestem mocno zmotywowany. Trenuję i myślę, myślę i trenuje. Dodatkową motywacją dla mnie stanowi fakt, że mój ojciec w tym czasie przejdzie operację. Będę walczył dla niego – wyznaje Dzik.

Z pewnością otuchy naszemu strongmanowi dodadzą miejscowi kibice, których z pewnością nie zabraknie. – Doping we własnym gnieździe powinien zrobić swoje – twierdzi Peksa.

– Zawodnicy mnie znają, wiedzą, że mogę odpuścić gdzieś na innych zawodach, ale nie u siebie – dodaje.

Robert Nemś, który wystartuje w tej imprezie, jest pewny jednego.

– Grzesiek zje wszystko, nawet trawę a nam nie odpuści – pewnym głosem mówi góral z Czarnego Dunajca.

Przypomnijmy, iż Peksa w tym roku nie rywalizował jeszcze w żadnych zawodach. Sam jednak zorganizował dziewięć imprez różnej rangi w Polsce.

Za swój osobisty sukces uważa amatorskie zawody o puchar „Dzika Noteckiego”

– Sukcesem tych zawodów było wyłonienie nowych talentów w polskim strongmanie. Sądzę, że impreza wielu przypadła do gustu, a swoją drogą znalazłem paru naprawdę mocnych chłopaków – twierdzi Peksa. 20 września w Szydłowie uczestnicy MP +40 rywalizować będą w sześciu konkurencjach. Będzie to przeciąganie busa na trawie, wyciskanie belki lub platformy ważącej 150 kg, spacer kaczora (200 kg), schody 2 x 250 kg, opona 360 kg oraz załadunek beczek (10 sztuk) na platformę. Publiczność obok sportowych emocji będzie miała możliwość obejrzenia pokazów judo oraz aikido. Ba, swój przyjazd awizują przedstawiciele pilskiego klubu motocyklowego „Husaria” Będą także liczne konkursy dla publiczności, nie zabraknie stoisk gastronomicznych.

Imprezę w Szydłowie uświetni jeden z najlepszych DJ Polski – Marco Sewille!

zródło : Dziennik nowy

Wyniki zawodów :

 1. Grzegorz Peksa   – 40 pkt
 2. Piotr Heine           – 30
  3. Kryspin Rozum    – 26,5 pkt
  4. Adam Małż          – 26 pkt
  5. Robert Nemś      – 19 pkt
  6. Tibor Meszaros   – 13,5 pkt
  7. Fero Oszi            – 10 pkt  

One thought on “Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Stron Man +40

 1. Komentator WordPress

  Maj 9, 2017 at 9:37pm

  Cześć, to jest komentarz.
  Aby zapoznać się z moderowaniem, edycją i usuwaniem komentarzy, należy odwiedzić ekran Komentarze w kokpicie.
  Awatary komentujących pochodzą z Gravatara.

Your email will not be published. Name and Email fields are required.